پروتز چشم بدون تخلیه: دریافت چشم مصنوعی بدون جراحی

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. پروتز چشم و چشم مصنوعی
 4. chevron_right
 5. پروتز چشم بدون تخلیه: دریافت چشم مصنوعی بدون جراحی

تقریباً هر کسی که با چشم غیر بینا زندگی می کند، طیف وسیعی از چالش ها را تجربه خواهید کرد. به خصوص اگر چشم نابینا کوچکتر و بدخیم باشد. ظاهر چشم و واکنش دیگران اغلب بزرگترین نگرانی است. خوشبختانه، پروتز چشم بدون تخلیه یا اسکلرال شل (scleral shell) می تواند به طور چشمگیری به رایج ترین مشکلاتی که ممکن است شما یا فرزندتان با آن مواجه شوید، کمک کند. در این مقاله از سایت کاویان کلینیک با ما همراه باشید تا هرآنچه لازم است راجع به پروتز چشم مصنوعی بدون تخلیه بدانید را باهم بررسی کنیم.

در ادامه خواهید خواند…

مجموعه تخصصی ارتوز و پروتز کاویان کلینیک با ۱۰ سال سابقه در زمینه ساخت انواع اعضاء مصنوعی و کمک حرکتی همراه شما عزیزان خواهد بود. برای مشاوره رایگان با شماره ۹۱۰۰۸۸۸۱ -۰۲۱ در ارتباط باشید.
با ما در ارتباط باشید

پروتز چشم بدون تخلیهعملکرد پروتز چشم بدون تخلیه

به این فکر کنید که چگونه یک لنز تماسی روی کره چشم قرار می گیرد. پروتز چشم مصنوعی بدون تخلیه نیز بسیار شبیه به آن عمل می کند. این پروتز یک پوسته نازک و اکریلیک است که به راحتی روی یک چشم نابینا قرار می گیرد. این پروتز چشم را به صورت سفارشی و با دست رنگ می کنند تا به زیبایی با رنگ و شکل چشم دیگر بیمار مطابقت داشته باشد.

پروتز چشم: انواع چشم مصنوعی+۰تا۱۰۰جراحی|مراقبت ها

فواید استفاده از پروتز چشم بدون تخلیه

استفاده از پروتز چشم مصنوعی بدون تخلیه برای بیمارای فواید زیادی را به همراه خواهد داشت. موارد زیر از جمله مهم ترین فواید استفاده از پروتز چشم بدون تخلیه می باشند:

 • یک پروتز چشم بدون تخلیه پوششی جذاب و کاملاً منطبق برای چشم نابینا ایجاد می کند که می تواند افتادگی پلک را اصلاح کند و تقارن بهتری برای باز شدن پلک شما ایجاد کند.
 • پس از نصب باید انتظار حرکت زیباتر و طبیعی تری را با چشم غیر بینای خود داشته باشید و اندازه کلی چشم غیر بینای شما با چشم بینای شما متقارن تر به نظر می رسد.
 • اکثر بیماران گزارش می دهند که سطح راحتی بیشتری با پروتز چشم خود نسبت به بدون آن احساس می کنند. سطح صاف پروتز با دقت نصب شده و با بسته شدن چشم، تحریک را به حداقل می رساند.

بهترین مرکز ساخت پروتز چشم: دکتر متخصص چشم مصنوعی

فواید استفاده از پروتز چشم بدون تخلیهجنس پروتز چشم بدون تخلیه

پروتزهای چشم بدون تخلیه بیشتر شبیه چشم های مصنوعی هستند تا لنزهای تماسی مصنوعی، زیرا تمام کره چشم را پوشش می دهند و اغلب از متیل متاکریلات ساخته شده اند. آنها همچنین به صورت سفارشی در مراکز پروتز چشم دقیقا مطابق با چشم سالم بیمار ساخته می شوند.

نصب پروتز چشم بدون تخلیه

برای استفاده از پروتز چشم بدون تخلیه نیازی به جراحی نیست، فقط چند قرار ملاقات با پزشک باید انجام شود تا پزشک بتواند یک پروتز راحت، منطبق‌ و متحرک‌ برای بیمار ایجاد نماید. برای قرار دادن یک پروتز چشم بدون تخلیه، از فرآیند قالب گیری سفارشی برای ایجاد یک پوسته مصنوعی مناسب و راحت از نظر آناتومیک استفاده می شود. اکثر پروتز چشم بدون تخلیه حرکت عالی را حفظ می کنند و ظاهر شگفت انگیزی مانند چشم طبیعی را ارائه می دهند.

قیمت پروتز چشم مصنوعی چقدر است؟ [برآورد کلیه هزینه ها]

نصب پروتز چشم بدون تخلیهمراقبت از پروتز چشم بدون تخلیه

چشم پزشک برای مدیریت شرایط منحصر به فرد هر بیمار آموزش دیده است و بیمار را قادر می سازد زمان قرار دادن پروتز چشم بدون تخلیه، درون چشم را به حداقل برساند. بیماران به صورت فردی با یک برنامه قرار دادن پروتز چشم سفارشی برای تطبیق با پروتز جدیدشان و همچنین یک برنامه درمانی تخصصی که برای سلامت آینده هر بیمار طراحی شده است، تحت نظر قرار می گیرند. این برنامه شامل آموزش شخصی در مورد نحوه قرار دادن و برداشتن پروتز چشم بدون تخلیه و همچنین مراقبت و نگهداری روزانه از آن است.

نکاتی درباره نگهداری از پروتز چشم

قیمت پروتز چشم بدون تخلیه

قیمت پروتز چشم بدون تخلیه، یک هزینه ثابت نیست و بسته به عوامل مختلف ممکن است این هزینه برای افراد متفاوت باشد. موارد زیر از جمله عواملی هستند که بر قیمت پروتز چشم بدون تخلیه تاثیر گذار خواند بود:

 • مرکز پروتز چشمی که به آن مراجعه می کنید.
 • کیفیت و طبیعی بودن پروتز چشم بدون تخلیه
 • مهارت و تجربه پزشک

شما می توانید برای اطلاع دقیق از قیمت پروتز چشم بدون تخلیه با سایت کاویان کلینیک در ارتباط باشید. (برای مشاوره رایگان با شماره ۹۱۰۰۸۸۸۱ -۰۲۱ در ارتباط باشید.)

قیمتجمع بندی

همانطور که گفتیم پروتز چشم مصنوعی برای افرادی که به دلایل مختلفی دچار آسیب در ناحیه چشم خود شده اند مورد استفاده قرار می گیرد. برای استفاده از این پروتز ها نیازی به جراحی و تخلیه چشم نیست و از این رو احتمالا هزینه ی پروتز چشم بدون تخلیه از هزینه پروتز چشم عادی که نیاز به تخلیه چشم دارد کمتر خواهد بود.

مجموعه تخصصی ارتوز و پروتز کاویان کلینیک با ۱۰ سال سابقه در زمینه ساخت انواع اعضاء مصنوعی و کمک حرکتی همراه شما عزیزان خواهد بود. برای مشاوره رایگان با شماره ۹۱۰۰۸۸۸۱ -۰۲۱ در ارتباط باشید.
با ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست