پروتز سینه مصنوعی + [انواع پروتز اکسترنال پستان-سفارش/خرید]

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پروتز سینه مصنوعی + [انواع پروتز اکسترنال پستان-سفارش/خرید]

پروتز سینه مصنوعی یا در اصطلاح علمی، پروتز اکسترنال پستان برای بیمارانی که تخلیه پستان انجام داده اند استفاده می شود. پروتز خارجی سینه عمدتا خانم هایی را شامل می شود که پس از گذراندن دوره درمانی سرطان یا کنسر سینه به مراکز ارتوز و پروتز مراجعه می کنند. در برخی موارد، بیماری به هر دو سمت سینه بیماران آسیب وارد می کند و منجر به تخلیه هر دو سینه بیماران می شود. از طرفی در برخی از بیماران تخلیه به صورت نیمه یا کامل یک طرفه صورت می گیرد که نیازمند استفاده از پروتز های متنوع برای این بیماران می باشد.

مجموعه تخصصی ارتوز و پروز کاویان کلینیک با ۱۰ سال سابقه در زمینه ساخت انواع اعضاء مصنوعی و کمک حرکتی با بهترین قیمت همراه شما عزیزان خواهد بود. برای مشاوره رایگان با شماره ۹۱۰۰۸۸۸۱ -۰۲۱ در ارتباط باشید.
با ما در ارتباط باشید

پروتز خارجی سینه مصنوعی

جنس پروتز سینه مصنوعی چیست؟

پروتز های خارجی پستان در رنگ ها، سایز ها و شکل های مختلف، به صورت پیش ساخته برای بیماران موجود می باشند و در برخی موارد، به صورت قالب گیری برای بیمار آماده خواهند شد. جنس پروتز ها از سیلیکون با سختی پایین ساخته می شود که حداکثر شباهت را از نظر وزنی و جنسی به بافت سینه دارد.

سیلیکون مورد استفاده برای ساخت پروتز سینه، ضد حساسیت و مناسب برای انواع جنس های پوستی و آب و هوایی است، به این صورت که با تغییر دمای محیط و بدن دچار تغییر شکل و سایز نمی شود. جنس سیلیکون شبیه ترین جنس به پوست انسان بوده و کشش سطحی طبیعی و خاصیت ارتجاعی پوست را دارا می باشد.

۰ تا ۱۰۰ پروتز پای مصنوعی و اندام تحتانی [انواع+نحوه ساخت]

انواع مدل های پروتز خارجی سینه مصنوعی

پروتزها در اشکال، اندازه و رنگ بسیار متنوعی هستند و از موادی که برای حرکت، احساس و وزن تا حد ممکن شبیه به یک پستان طبیعی باشد ساخته شده اند. مهم است که بیمار پروتزی متناسب با سبک زندگی خود را انتخاب کند. بیشتر اوقات افراد ترجیح می دهند به جای پروتز دائمی، از پروتز های موقتی و خارجی استفاده نمایند که بر اساس نیاز بیمار در انواع مختلفی ارائه می شود:

انواع پروتز خارجی سینه

پروتز کامل یا استاندارد Full or standard prosthesis 

این پروتز دارای با طراحی مخصوص خود، مستقیماً در مقابل دیواره قفسه سینه، جایی که تمام بافت پستان برداشته شده قرار می گیرد. از نظر اندازه، شکل و رنگ پوست با سینه دیگر مطابقت دارد. اگر هر دو پستان را برداشته شده می توان سایزی را انتخاب کردکه با آن احساس راحتی بیشتری شود.

پروتز بخشی Partial prosthesis

پروتز بخشی برای زنانی مورد استفاده قرار می گیرد که تنها قسمتی از سینه آنها برداشته شده است. این پروتز با قرار گیری داخل سوتین، طرح کلی پستان را پر می کند و جنس آن از مواد سیلیکونی می باشد.

پروتز پوسته Shell prosthesis

نوعی پروتز جزئی است که اگر اندازه سینه ها با یکدیگر متفاوت باشد استفاده می شود. این مدل یک پوسته نرم از سیلیکون است که روی پستان کوچکتر قرار می گیرد تا با سینه بزرگتر مطابقت داشته باشد. این نوع پروتز همچنین می تواند برای زنانی که جراحی بازسازی پستان انجام داده اند، در جایی که تقارن حاصل نشده مفید باشد.

پروتز زیبایی یا کاسمتیک چیست و چه کاربردی دارد

پروتز استیک Stick-on prosthesis 

پروتز چسبی (کامل یا جزئی) مستقیماً به پوست می چسبد. این موارد می تواند برای خانم هایی که فعال هستند یا نمی خواهند از سوتین حمایتی به طور مداوم استفاده کنند مناسب است، زیرا تمام وزن توسط سوتین گرفته نمی شود. اگر لباس به اندازه کافی حمایت کند، می توان آنها را با لباس و تاپ های بدون بند نیز پوشید.

به بیشتر خانم ها توصیه می شود که ۱۲ ماه پس از جراحی یا در طی (و گاهی بعد از آن) رادیوتراپی از پروتز چسب استفاده نکنند، زیرا ممکن است به پوست آسیب برساند. اکثر آنها دارای سطحی چسبناک به عنوان بخشی از پروتز هستند. می توان آنها را یا با اتصال مستقیم به دیواره قفسه سینه یا به عنوان پروتز معمولی با پشتی محافظ روی قسمت چسبیده، پوشید.

پروتز اکسترنال سینه مصنوعی

انواع شکل های پرتز خارجی سینه

پروتزهای پستان به شکل متقارن، اشکی یا نامتقارن هستند.

متقارن

فرم متقارن معمولاً به شکل بیضی یا مثلثی است که می توان آن را در دو سمت چپ یا راست پوشید.

قطره اشکی

شکل قطره اشک اغلب برای خانم هایی مناسب است که پستان های آن ها در ناحیه تحتانی و خارجی پر و در بالای نوک پستان کمتر پر شده و می توان در دو سمت راست یا چپ پوشید.

نامتقارن

این مورد عموماً برای خانم هایی که عمل جراحی گسترده تری انجام داده اند مناسب است. آنها به طور خاص برای سمت چپ یا راست طراحی شده اند.

پروتز با شکل سفارشی

در این روش از اسکنر سه بعدی برای تولید یک تصویر سه بعدی کامپیوتری از ناحیه قفسه سینه استفاده می شود که می توان از آن برای ایجاد شکل پروتز سفارشی استفاده کرد. پروتزهای سفارشی با اندازه گیری دقیق، مطابقت خوبی با دیواره قفسه سینه خواهند داشت.

پروتز چشم مصنوعی [انواع + سفارش ساخت] و مراقبت ها

پروتز پستان

چه زمانی باید از پروتز سینه استفاده شود؟

پروتز خارجی سینه یا پروتز اکسترنال پستان پس از انجام جراحی تخلیه سینه و در حین انجام درمان های شیمی درمانی یا پرتو تراپی استفاده می شوند. برخی از بیماران خواستار استفاده از پروتز های سینه داخلی هستند ولی متاسفانه با توجه به مداخله جراحی قبلی و انجام درمان های شیمی درمانی یا پرتو تراپی، امکان جراحی های زیبایی تا یک سال پس از درمان وجود نخواهد داشت و استفاده از این پروتزها بهترین گزینه در مراحل ابتدایی خواهد بود.

تخلیه سینه یا انکوپلاستی پستان چیست + مراحل انجام ماستکتومی

چرا باید از پروتز سینه پس از تخلیه استفاده کرد؟

بدیهی است که در ابتدا این نوع پروتز جهت بازسازی ظاهر از دست رفته و بالا بردن اعتماد به نفس بیمار در جامعه استفاده می شود. از طرفی دیگر، به علت وزن زیاد بافت پستان و حفظ تعادل بیمار و جلوگیری از آسیب به ستون فقرات و ایجاد کمر درد نیز بایستی از پروتز پستان با وزن طبیعی استفاده شود. در غیر این صورت، باعث آسیب اسکولیوز در بدن بیمار خواهد شد البته این نوع آسیب به مرور زمان و برای افراد با پستان بزرگتر شدید تر خواهد شد.

پروتز خارجی سینه

نحوه استفاده از پروتز خارجی سینه

پروتز به دو روش بر روی محل سینه قرار می گیرد:

  1. عمده روشی که استفاده می شود قرار دادن پروتز در سوتین مخصوص و استفاده از سوتین به صورت نرمال می باشد. این سوتین ها دارای جیب مخفی می باشند که بایستی پروتز را در داخل آن قرار داد و سپس لباس را استفاده کرد.
  2. در روشی دیگر در قسمت پشتی پروتز از نوعی سیلیکون چسبناک استفاده شده که به پوست بدن می چسبد و با استفاده از سوتین معمولی در جای خود فیکس می شود.

روند کار ما برای مراجعه کننده ای که تازه عمل جراحی قطع عضو انجام داده به این صورت است که ابتدا برای کنترل و ترمیم زخم، آماده سازی های لازم برای استفاده از پروتز اولیه، طریقه ی نگهداری و بستن صحیح بانداژ، آموزش داده می شود.

در مرحله ی دوم، پروتز پایلون به مریض تحویل و طی جلسات متعدد ۱الی ۱/۵ساعته، طریقه ی راه رفتن صحیح و استفاده ی اصولی از پروتز آموزش داده می شود. پس از آماده شدن بیمار برای استفاده از پروتز دائم، پروتز اختصاصی، بسته به نوع فعالیت و نیازهای آن، ساخته خواهد شد.

در کلینیک کاویان طب امکان سفارش تمام قطعات مورد استفاده در پروتز از تمامی برند های اقصی نقاط دنیا با بهترین قیمت، کیفیت و متریال متفاوت وجود دارد. برای قطعات پروتز حتی الامکان خدمات پس از فروش با ضمانت کامل لحاظ می شود.
با ما در ارتباط باشید

نحوه سفارش پروتز سینه مصنوعی

در مورد بیماران راه دور و تخلیه کامل، ما می توانیم خدمات از راه دور را برای بیماران ارایه کنیم. در این روش بیمارانی با توجه به پروتکل ارایه شده اندازه گیری انجام می شود و به سیستم پذیرش کلینیک ارایه می شود و پروتز مخصوص فرد برایشان ارسال می گردد. در مورد بیماران مراجعه حضوری این اندازه گیری توسط متخصصین مجموعه ما به صورت تضمینی صورت می گیرد و پروتز فیت با سوتین مناسب به بیمار تحویل می گردد.

در مورد بیمارانی که تخلیه کامل نباشد، بایستی با تعیین وقت قبلی جهت قالب گیری از عضو باقی مانده به کلینیک مراجعه کنند. پس از قالب گیری، قالبی از عضو باقی مانده به دست می آید و پروتز هم سایز سینه مقابل بیمار، مکمل عضو باقی مانده و بر اساس رنگ پوست، پس از ۱۰ روز ساخته و به بیمار تحویل می گردد.

در مورد بیماران مراجعه حضوری این اندازه گیری توسط متخصصین مجموعه به صورت تضمینی صورت می گیرد و پروتز فیت با سوتین مناسب به بیمار تحویل می گردد. در برخی از موارد برای بیماران نیپل یا نوک سینه مصنوعی نیز ساخته می شود که بر اساس رنگ پوست بیمار به صورت مجزا بر روی پروتز نصب خواهد شد.

خدمات مرکز ارتوپدی [معرفی بهترین مرکز ساخت ارتوز/پروتز]

پروتز پستان

بهترین قیمت پروتز سینه مصنوعی

پروتز سینه به عنوان جایگزینی برای اندام از دست رفته، باید دارای ویژگی ها و قابلیت هایی باشد که به شخص دریافت کننده کمک کنند تا بتواند به بهترین شکل فعالیت های شخصی و اجتماعی خود را ادامه دهد. دو فاکتور مهم در اینجا، کیفیت پروتز استفاده شده و قیمت آن است. مجموعه تخصصی ارتوز و پروز کاویان کلینیک با ۱۰ سال سابقه در زمینه ساخت انواع اعضاء مصنوعی و کمک حرکتی با بهترین قیمت همراه شما عزیزان خواهد بود. برای مشاوره رایگان با شماره ۹۱۰۰۸۸۸۱ -۰۲۱ در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید

Women Experiences of Using External Breast Prosthesis after Mastectomy


دیگر مطالب مرتبط:

فهرست