قیمت چشم مصنوعی چقدر است؟

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پروتز چشم و چشم مصنوعی
  4. chevron_right
  5. قیمت چشم مصنوعی چقدر است؟

قیمت چشم مصنوعی نباید دلیلی باشد که شما را از دستیابی به بهترین محصولات و خدمات موجود باز دارد. هزینه چشم مصنوعی می تواند بسیار متفاوت باشد. یکی از عوامل تعیین کننده قیمت، مدت زمان تولید است. استفاده از فناوری دیجیتال می تواند این مدت زمان را کاهش و کیفیت قطعه را بالا ببرد. یکی دیگر از عوامل مؤثر، وضعیت چشم بوده که آماده سازی و چگونگی وضعیت آن بر هزینه نهایی تأثیر خواهد گذاشت.

مهمترین عوامل تأثیر گذار بر قیمت چشم مصنوعی

کمترین و بیشترین قیمت چشم مصنوعی

بهترین قیمت چشم مصنوعی

عوامل تأثیر گذار بر روی قیمت چشم مصنوعی

مهمترین عوامل تأثیر گذار بر قیمت چشم مصنوعی

برآورد هزینه چشم مصنوعی در دو مرحله انجام می شود. مرحله ابتدایی شامل جراحی های مورد نیاز جهت تخلیه چشم خواهد بود که بر اساس عارضه وارده، این جراحی برای هر شخص متفاوت است. در طی جراحی برداشتن چشم، بیهوشی عمومی یا آرام بخشی موضعی انجام می شود. سپس جراح، اجزای چشمی را با استفاده از تکنیک تخلیه یا هسته سازی از بین می برد.

پس از برداشت، جراح کاشتی از اکریلیک سخت و پلاستیکی را در حفره چشم قرار داده و آن را به عضلات اطراف متصل می کند. این ایمپلنت وسیله ای سختی بوده که برای قرار گرفتن در عمق حفره چشم ساخته شده است و پروتز چشم روی کاشت های چشمی قرار می گیرد. در نوع دیگری از روش های جراحی برداشتن چشم، استخوان برداشته نمی شود. در طی هر یک از این جراحی ها، یک پوسته پلاستیکی شفاف به طور موقت در پشت پلک قرار می گیرد. این امر از منقبض شدن حفره چشم طی چند هفته اول پس از جراحی جلوگیری می کند.

هزینه چشم مصنوعی

بسته به مورد بیمار، زمان جراحی بین 1 تا 2 ساعت خواهد بود و بر اساس توصیه پزشک، ممکن است نیاز به بستری شدن بیمار به مدت یک هفته باشد. ظرف 2 تا 3 ماه پس از جراحی، با تأیید چشم پزشک، بیمار برای دریافت چشم مصنوعی آماده خواهد شد. در این مرحله، چشم بر اساس شرایط و ظاهر بیمار، شخصی سازی می شود و پس از قالب گیری و ساخت، بر روی چهره فرد امتحان می شود تا با قابلیت امکان ویرایش مجدد، چشم مصنوعی کاملا متناسب با چهره فرد شود.

کمترین و بیشترین قیمت چشم مصنوعی

با گذشت سال ها، شیوع بیماری های چشمی در حال افزایش بوده که این امر تقاضای چشم مصنوعی را در سراسر جهان بالا برده است. بروز آسیب های شدید، بیماری های مادرزادی چشم و سایر بیماری های شدید چشمی، نمونه مواردی هستند که منجر به از دست رفتن چشم می شوند. استفاده از تکنیک های دیجیتالی، امکان ایجاد کارآمدترین و با کیفیت ترین چشم ها را فراهم می کند. علاوه بر این، به دلیل سرعت بخشیدن به روند تولید، کاهش قیمت ها را نیز به دنبال دارد.

در برخی از موارد، شخص بیمار می تواند از چشم های مصنوعی موجود و از پیش تولید شده استفاده کند که مسلما هزینه کمتری را خواهد پرداخت. برای داشتن یک چشم مصنوعی سفارشی، چشم از لحاظ سایز و اندازه، متناسب با حفره چشم بیمار ساخته می شود و از لحاظ ظاهری، رنگ چشم در قسمت لنز و سفیدی چشم در نظر گرفته می شود. مواد به کار رفته در ساخت چشم، باید به نحوی باشد که دوام استفاده از آن را تضمین و با توجه به امکان جدا شدن چشم، قابلیت شستشو و استفاده مجدد را پشتیبانی کند.

قیمت چشم مصنوعی

بهترین قیمت چشم مصنوعی

جهت انتخاب بهترین چشم مصنوعی متناسب با هر فرد، گزینه های متعددی را باید بررسی نمود. بی شک بهترین گزینه، با کیفیت ترین آن هاست که علاوه بر ایجاد ظاهری طبیعی، دوام و طول عمر استفاده از آن تضمین شده باشد. در بحث هزینه ها، بهترین قیمت همیشه کمترین آن ها نیست. مقایسه قیمت ها باید با در نظر گرفتن کیفیت ساخت، طراحی و جنس مواد به کار رفته انجام گیرد. امروزه پیشرفت تکنولوژی و امکان بهره بردن از دستگاه های دیجیتالی، افزایش دقت و سرعت را به دنبال داشته که این امر فاکتوری تأثیر گذار بر قیمت های نهایی چشم مصنوعی خواهد بود.

هزینه نهایی چشم مصنوعی

جمع بندی

چشم مصنوعی به عنوان جایگزینی برای اندام از دست رفته، باید دارای ویژگی ها و قابلیت هایی باشد که به شخص دریافت کننده کمک کند تا با آن بتواند با داشتن ظاهری طبیعی به بهترین شکل فعالیت های شخصی و اجتماعی خود را ادامه دهد. دو فاکتور مهم در اینجا، کیفیت ساخت این اندام مصنوعی و قیمت آن است. مجموعه تخصصی ارتوز و پروز کاویان کلینیک با 10 سال سابقه در زمینه ساخت انواع اعضاء مصنوعی و کمک حرکتی همراه شما عزیزان خواهد بود. برای مشاوره رایگان با شماره 22674374 -021 در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست