قیمت پروتز پنجه مصنوعی پا چقدر است؟

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پروتز دست، انگشت و پنجه
  4. chevron_right
  5. قیمت پروتز پنجه مصنوعی پا چقدر است؟

قیمت پروتز پنجه مصنوعی پا متأثر از جنس مواد بکار رفته، سطح قابل پوشش و ظرافت ساخت می باشد. این پروتز به منظور محافظت از بافت حساس، بهبود عملکرد و ایجاد ظاهری معمولی مورد استفاده قرار می گیرد و متناسب با بافت، رنگ، شفافیت پوست و ناخن دریافت کننده ساخته می شود تا با انگشتان موجود مطابقت داشته و ظاهری طبیعی و بی نقص را به پاهای بیمار ببخشد. در این مقاله قصد داریم عوامل تأثیر گذار بر قیمت پروتز انگشت پا را بررسی کنیم.

مجموعه تخصصی ارتوز و پروز کاویان کلینیک با ۱۰ سال سابقه در زمینه ساخت انواع اعضاء مصنوعی و کمک حرکتی همراه شما عزیزان خواهد بود. برای مشاوره رایگان با شماره ۲۲۶۷۴۳۷۴ -۰۲۱ در ارتباط باشید.
با ما در ارتباط باشید

قیمت پروتز انگشت پا

عوامل مؤثر بر هزینه پروتز پنجه پا

نیاز به انگشتان مصنوعی، ممکن است به دلیل یکی از موارد زیر باشد:

اختلالات مادرزادی یا تولد: مانند براکی متاتارسی (انگشت کوتاه غیرطبیعی پا)، سندرم باند آمنیوتیک یا سمبراكیداكتیلی (انگشتان پا از دست رفته هنگام تولد).

جراحی: قطع انگشت پا به دلیل سرطان یا برداشتن تومور.

بیماری: بیماری هایی مانند دیابت یا اسکلرودرمی که منجر به قطع انگشت پا می شوند.

آسیب تروما: آسیب های ناشی از کار، سوختگی یا آسیب های دیگر.

پنجه پروتزی و انواع آن

یکی از مهترین فاکتورهای تعیین کننده قیمت پروتز پنجه پا، جنس مواد به کار رفته در ساخت آن است. پروتز انگشتان پا معمولا با استفاده از سیلیکون ساخته می شود که این ماده منعطف، ظاهری طبیعی ایجاد می کند. در کل جهت انتخاب مواد، نیاز هر بیمار سنجیده و بر اساس شرایط شخصی آن، بهترین گزینه انتخاب می شود. در مواردی که نیاز به ساخت پروتز سفارشی باشد، قالب گیری جهت ساخت پروتزی بی نقص و مشابه با دیگر اندام ها در صدر کار قرار می گیرد که انگشت مصنوعی پا با الگوبرداری از انگشت پای مخالف ساخته خواهد شد. موارد مورد توجه دیگر در داشتن پروتزی طبیعی، طراحی و ساخت ناخن پا، در نظر داشتن رنگ پوست و دیگر الگوهای ظاهری است که کیفیت و چگونگی ساخت هر یک از این موارد بر هزینه نهایی نیز تاثیر می گذارد.

خدمات مرکز ارتوپدی [معرفی بهترین مرکز ساخت ارتوز/پروتز]

هزینه پروتز انگشت پا

سطح آمپوتاسیون فرد چه تأثیری بر روی قیمت پروتز انگشت پا می گذارد

از دست دادن حتی یک انگشت پا، به خصوص قطع انگشت شست پا، روی راه رفتن و تعادل تأثیر می گذارد و ممکن است منجر به درد پا، زانو و مفصل ران شود. پروتز انگشت پا با حفظ وضعیت طبیعی انگشتان باقیمانده و بازگرداندن طول طبیعی آن ها، راه رفتن و راحتی فرد را بهبود می بخشد. از دست دادن یک یا چند انگشت پا لزوما به این معنی نیست که دیگر فرد قادر به راه رفتن یا حتی دویدن نخواهد بود، اما بر حفظ تعادل و ثبات تأثیر منفی می گذارد و به طور بالقوه بیومکانیک راه رفتن را تغییر می دهد.

۰ تا ۱۰۰ پروتز پای مصنوعی و اندام تحتانی [انواع+نحوه ساخت]

زمانی که تنها قسمتی از انگشت از دست رفته باشد، نحوه تثبیت پروتز از طریق همپوشانی با باقی مانده اندام و روش مکش در محل صورت می گیرد. در حالتی که انگشنان پا کامل قطع شده باشند شکل پروتز و روش تثبیت آن نیز تغییر می کند. در نتیجه با توجه به تعداد انگشت های قطع شده، محل قطع شدگی و حتی انتظاراتی که داریم، نیاز به پروتزهای متفاوتی خواهد بود که طبیعتا تمامی این موارد بر روی هزینه نهایی پروتز انگشت پا مؤثر خواهند بود.

قیمت پروتز انگشت مصنوعی

آیا دوام پروتز پنجه پا یک عامل تعیین کننده قیمت است؟

پروتز پنجه پا به عنوان جایگزینی برای بخشی یا کل اندام از دست رفته کاربرد دارد تا فرد با استفاده از آن بتواند علاوه بر حفظ تعادل و بهره بردن از دیگر قابلیت های پروتز، با داشتن ظاهری طبیعی در جامعه به ایفای نقش بپردازد. دوام پروتز انگشت پا به جنس مواد به کار رفته، چگونگی ساخت و در نظر گرفتن سطح مقاومت آن در حین طراحی و ساخت بستگی دارد که تمامی این موارد تعیین کننده قیمت پروتز پنجه پا خواهند بود. همچنین از دیگر عوامل تأثیر گذار بر دوام می توان به میزان استفاده در روز و نحوه مراقبت از آن نیز اشاره کرد.

پروتز زیر زانو [ویژگی ها | ساخت و سفارش پای مصنوعی زیر زانو]

قیمت پروتز پنجه پا

جمع بندی

پروتز پنجه پا به عنوان جایگزینی برای اندام از دست رفته، باید دارای ویژگی ها و قابلیت هایی باشد که به شخص دریافت کننده کمک کنند تا بتواند به بهترین شکل فعالیت های شخصی و اجتماعی خود را ادامه دهد. دو فاکتور مهم در اینجا، کیفیت پروتز استفاده شده و قیمت آن است. مجموعه تخصصی ارتوز و پروز کاویان کلینیک با ۱۰ سال سابقه در زمینه ساخت انواع اعضاء مصنوعی و کمک حرکتی همراه شما عزیزان خواهد بود. برای مشاوره رایگان با شماره ۲۲۶۷۴۳۷۴ -۰۲۱ در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید:

How much is a prosthetic toe

Toe Prosthesis

Toe/foot prosthesis


دیگر مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست