ساخت انواع کفی طبی سفارشی با اسکن کف پا چگونه است؟

اگر به دنبال ساخت کفی طبی با اسکن کف پا در تهران هستید مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می شود. کفی طبی یکی از ابزارهای ارتوپدی است که برای رفع مشکلات پا و کمر و لگن کاربرد دارد. این کفی های طبی را می توان در کفش های مختلف قرار داد تا از راحتی بیشتر آن نسبت به کفی های معمولی استفاده نمود. در ساخت کفی طبی، کف پای بیمار اسکن می شود و کفی دقیقا متناسب با پای بیمار طراحی و تولید خواهد شد. با ما همراه باشید تا هر آنچه لازم است راجع به کفی طبی و مزایای آن بدانید را، باهم بررسی کنیم.

مرکز تخصصی ساخت کفی طبی با اسکن کف پا کاویان کلینیک با بیش از 10 سال سابقه در زمینه ساخت انواع اعضاء مصنوعی و کمک حرکتی همراه شما عزیزان خواهد بود. برای مشاوره رایگان با شماره 91008881 -021 در ارتباط باشید. با ما در ارتباط باشید

اسکن کف پا

کفی طبی چیست؟

کفی‌ طبی ابزارهای ارتوپدی می باشند که توسط پزشکان ارتوپد و متخصصین پا تجویز می شوند و می توان از آنها در داخل کفش های مختلف برای اصلاح مشکلات پا و تسکین درد استفاده نمود. کفی های طبی به طور اختصاصی متناسب با پای بیمار طراحی و ساخته می شوند و اغلب قابلیت جایه جایی دارند. می توان از این کفی ها در کفش های مختلف استفاده کرد. برخی از ناهنجاری هایی که کفی طبی می تواند بر آنها تاثیرات مثبتی داشته باشد عبارتند از:

  • پینه پا
  • آرتروز
  • دیابت
  • بیماری Sever
  • صافی کف پا
  • آتل ساق پا
  • سندرم شارکو ماری توث
  • متاتارسالژی
  • فاشئیت کف پا

انواع کفی طبی

کفی های طبی انواع مختلفی دارند که هر یکی از آنها برای ناهنجاری های مختلفی مفید خواهند بود. برای این که بدانید کدام کفی برای شما مناسب تر خواهد بود باید به پزشک ارتوپد یا مراکز ارتوپد فنی مراجعه نمایید تا آنها با توجه به ناهنجاری که در پاهای شما وجود دارد یکی از آن کفی ها را برای شما تجویز نمایند. به طور کلی انواع کفی طبی عبارتند از: کفی طبی عملکردی: کفی های عملکردی برای افرادی که پاهایی با وضعیت بیومکانیکی غیر طبیعی دارند، مناسب خواهد بود.

این کفی ها اغلب از جنس پلاستیک پلیمری ساخته می شوند و برای کاهش انحراف مچ پا به طرف خارج یا صافی کف پا مورد استفاده قرار می گیرند. کفی های عملکردی همچنین از وارد شدن شوک بر پاها در راه رفتن و حرکت های مختلف جلوگیری می کنند. کفی طبی سازگار کننده: کفی های طبی سازگار کننده کفی هایی با بریس، آتل، اسپلیت، گیت پلیت و … می باشند. همه‌ی افراد می توانند از این کفی ها استفاده کنند و حالت اختصاصی ندارند. این کفی ها اغلب برای رفع دردهای خفیف یا مشکلات جزئی مورد استفاده قرار می گیرند.

مزایای استفاده از کفی طبی با اسکن کف پا

در اینجا چند دلیل اصلی برای استفاده از کفی طبی و مزایای آن آورده شده است:

فشار کمتر روی مفاصل: هنگامی که راه می روید یا می دوید، کشش گرانشی و نیرویی که از طریق زمین وارد می شود، به مفاصل مختلف بدن شما فشار می آورد. ارتزها می توانند فشار مفاصل را تحمل کنند و به پاهای شما کمک کنند وزن را به درستی متحمل شوند. این کار ساییدگی و پارگی مفاصل را کاهش می دهد و از احساس درد و سفتی در پاها جلوگیری می کند.

کاهش درد کمر: هنگامی که وزن در راه رفتن یا دویدن به طور نابرابر روی پاهای شما تقسیم می شود، فشار وارد شده به کمر را افزایش می دهد. توزیع ناهموار وزن نیز بر وضعیت بدن شما تأثیر می گذارد و در نتیجه کمر درد ایجاد می شود. کفی های طبی با حمایت از پاها راه رفتن و وضعیت بدن شما را بهبود می بخشد. آنها همچنین توزیع مناسب وزن را تضمین می کنند و شانس کمردرد مزمن را کاهش می دهند.

حرکت بهتر و آسانتر: کفی های طبی به گونه ای طراحی شده اند که ضربه های وارده به پا و مفاصل پا را هنگام دویدن یا راه رفتن جذب کنند. این به کاربر اجازه می دهد تا با سرعت بهتری حرکت کند و در عین حال استقامت را بهبود می بخشد.

کاهش خطر آسیب: پیچ خوردگی مچ پا یا انواع دیگر آسیب های پا می تواند یک نگرانی بزرگ باشد و در برخی موارد منجر به آسیب عصبی شود. بیماران دیابتی به‌طور ویژه در معرض آسیب های پا هستند که در موارد شدید می تواند منجر به از دست دادن اندام شود. کفی های طبی از پاها پشتیبانی می کنند که ثبات راه رفتن فرد را افزایش و در نتیجه خطر آسیب را کاهش دهند.

کاهش درد پا: اکثر افرادی که کفی های طبی را امتحان کرده اند از راحتی راه رفتن با آن‌ها آگاه هستند. این کفی ها ضربه ای را که به پاشنه و قوس پا در هنگام راه رفتن وارد می شود، جذب می کنند و به کاهش درد در صورت آسیب دیدگی پا یا مشکلات مفصل کمک خواهند کرد.

ساخت کفی طبی با اسکن کف پا در تهران

به آن کفی‌هایی که بر اساس اسکن کف پای شما و با هدف بهبود مشکلات ساختاری پا طراحی می‌‌شوند، کفی طبی سفارشی می گویند. این کفی ‌ها به عنوان اصلاح کننده مورد استفاده قرار می گیرند و به خوبی از پا محافظت می‌ نمایند و به اصلاح مشکلات بیومکانیکی خاص پا نیز، کمک می‌‌ کنند. برای تهیه این نوع کفی، پزشک اقدام به تهیه اسکن کف پا برای ساخت کفی طبی شما می‌کند و سپس طرح مورد نظر را می ‌سازد. اسکن کف پا یک روش جدید برای تشخیصص دقیق مشکلات پا است و توسط آن مشخصات و مشکلات کف پای بیمار به خوبی شناسایی می شود و کفی طبی که برای آن فرد ساخته می شود دقیقا متناسب با پای او خواهد بود.

اسکن کف پای کودک

یکی از راه های تشخیص بیماری صافی کف پای کودکان، مراجعه به پزشک و استفاده از دستگاه تشخیص کف پای صاف یا اسکن کف پا می باشد. در این روش پای کودک بر روی صفحه مخصوص قرار گرفته و دستگاه بر اساس فشاری که پا روی صفحه وارد می کند، میزان صاف بودن کف پا را تشخیص می دهد. با استفاده از دستگاه اسکن کف پا می‌توان علاوه بر میزان صافی کف پا، میزان قوس پا و میزان انحرافات پاشنه را نیز مشخص کرد. پس از انجام اسکن با توجه به ساختار کلی کف پا، مناسب‌ ترین کفش‌ ها و کفی‌ های طبی برای فرد ساخته می شود. دستگاه اسکن کف پا به دلیل برخوردار بودن از سنسور‌های حساس به فشار و حساس به تماس، از دقت بسیار بالایی برخوردار است.

اسکن کف پا

معاینه کف پای کودک

تشخیص مشکلات مربوط به کف پا همچون کف پای صاف در کودکان، توسط متخصص ارتوپدی امکان پذیر است. والدین کودک ممکن است با مشاهده پای فرزندشان متوجه این مشکل شوند، اما تشخیص دقیق و درمان باید توسط متخصص صورت بگیرد. پزشک ارتوپدی چندین معاینه فیزیکی و تست های تشخیصی را به منظور اندازه گیری میزان این مشکل در کودک انجام میدهد. لازم به دکر است که مراجعه به موقع به دکتر، منجر به جلوگیری از پیشرفت این عارضه و حفظ سلامت جسمی فرزند دلبندتان میگردد. پزشک متخصص به کفشی که کودک شما به طور روزانه میپوشد دقت خواهد کرد و همچنین ممکن است از او بخواهد تا بشیند، بایستد یا در هنگام ایستادن انگشت های خود را بالا بیاورد و روی نوک پای خود بایستد. علاوه بر اینها، پزشکتان احتمالا تاندون آشیل کودک شما را از جهت میزان کشش معاینه خواهد کرد و ممکن است کف پای او را برای دیدن پینه، معاینه کند.

جمع بندی

کفی های طبی ابزار پزشکی هستند که درون کفش یا صندل قرار می گیرند تا ناهنجاری ها و مشکلات پا را بهبود ببخشند. این کفی ها در انواع مختلفی موجود هستند. کفی های طبی سفارشی توسط پزشکان ارتوپد تجویز می شود و برای ساخت این کفی ها از اسکن کف پا استفاده خواهد شد.

مرکز تخصصی ساخت کفی طبی با اسکن کف پا کاویان کلینیک با بیش از 10 سال سابقه در زمینه ساخت انواع اعضاء مصنوعی و کمک حرکتی همراه شما عزیزان خواهد بود. برای مشاوره رایگان با شماره 91008881 -021 در ارتباط باشید. با ما در ارتباط باشید

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *