بریس و ارتز دست | (کاربردها + نحوه استفاده و سفارش)

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. ارتوز و بریس
 4. chevron_right
 5. بریس و ارتز دست | (کاربردها + نحوه استفاده و سفارش)

بریس و ارتوز دست به وسیله ای پزشکی اطلاق می شود که خارج از بدن جهت اصلاح ویژگی های ساختاری و عملکردی سیستم عصبی – عضلانی و اسکلتی استفاده می شود. ارتوز دست به دو صورت سفارشی سازی توسط یک متخصص یا تولید شده از قبل و بدون نسخه در دسترس است. این محصولات نگهدارنده هایی هستند که بر اساس نیاز بیمار برای ثابت نگه داشتن قسمت های فوقانی بدن شامل شانه، بازو، آرنج، مچ دست و دست مورد استفاده قرار می گیرند.

بریس و ارتوز دست به دو دسته اصلی استاتیک و داینامیک – عملکردی شناخته می شوند. ارتوز استاتیک دست جهت محدود کردن حرکت آرنج و مچ دست در شرایط خاص و ارتوز داینامیک – عملکردی دست جهت کمک به حرکت ماهیچه های ضعیف استفاده می شود.

در ادامه این مطلب خواهید خواند..

مجموعه تخصصی ارتوز و پروز کاویان کلینیک با ۱۰ سال سابقه در زمینه ساخت انواع اعضاء مصنوعی و کمک حرکتی همراه شما عزیزان خواهد بود. برای مشاوره رایگان با شماره ۹۱۰۰۸۸۸۱ -۰۲۱ در ارتباط باشید.
با ما در ارتباط باشید

انواع بریس و ارتز ارتوپدی دست و مزایای آن هاانواع بریس و ارتز ارتوپدی دست و مزایای آن ها

بریس و ارتز ارتوپدی دست در انواع متفاوت ارتوزهای سفارشی و تولید شده از قبل جهت کمک و حمایت از ناحیه آسیب دیده موجود است. انواع سفارشی این محصولات برای افراد با بیماری شدیدتر تحت نظر پزشک متخصص ارتوپدی تهیه می شود. بریس دست بر اساس ناحیه آسیب دیده دارای انواع متفاوتی موجود است که در ادامه، به اختصار لیست شده است:

 • ارتز بازو
 • ارتز شانه
 • ارتز بازوی استاتیک
 • ارتز بازوی عملکردی
 • ارتز آرنج
 • ارتز مچ دست – ساعد
 • ارتز مچ دست – شصت
 • ارتز مچ دست کامل
 • ارتز دست بلند

انواع پروتز دست مصنوعی + نحوه ساخت و سفارش

کاربرد آرتوز و بریس دستکاربرد آرتوز و بریس دست

بریس دست در دو نوع استاتیک و عملکردی بر اساس نوع آسیب دیدگی از جمله شکستگی ها، التهاب تاندون و بافت نرم و آسیب های عصبی استفاده می شود. همچنین از این محصولات جهت اصلاح تغییر شکل، افزایش عملکرد، محدودیت حرکت برای بهبودی، تسکین درد و جلوگیری از پیشرفت تغییر شکل استخوان تجویز شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

ارتز و بریس ضایعه نخاعی و قطع نخاع + [نحوه استفاده | سفارش]

درمان با بریس یا ارتز دست چگونه است

‌درمان آسیب های دست به محل آسیب دیدگی و نوع استفاده بریس از جمله ثابت بودن یا نبودن آن بستگی‌ دارد. توسط بریس یا ارتز دست، فشارهای وارده بر روی ناحیه های آسیب دیده دست با ثابت نگه داشتن آن کاهش داده می شود. در واقع این محصولات با جلوگیری از حرکت کردن دست، آرنج، شانه ها از آسیب دیدگی بیشتر جلوگیری کرده و روند بهبودی را تسریع می بخشند. نوع دیگری از بریس دست که مستقیما روی پوست شانه دست وصل می شود و با کوتاه کردن یا طولانی کردن فاصله قرار گیری دست نسبت به بدن و تنظیم آن موجب تسکین درد و بهبود آسیب دیدگی خواهد شد.

بهترین مرکز ارتوپدی و ساخت پروتز پای مصنوعی [سفارش+ تعمیر]

بریس مچ دست و آرنجبریس مچ دست و آرنج

یکی از بهترین راه‌های تسریع در روند بهبودی و تسکین درد هنگام آسیب دیدگی مچ دست و آرنج استفاده از بریس مج دست و آرنج می باشد. این محصولات کمک می کنند تا با وجود درد خفیف، بیمار به فعالیت های روزانه پرداخته یا به عنوان یک روش درمانی فیزیکی موفق مورد استفاده قرار گرفته شوند. فرد می تواند با مراجعه به مراکز ارتوپدی و بر اساس نوع و شدت آسیب دیدگی مناسب ترین نوع بریس را سفارش داده و استفاده نماید. مجموعه تخصصی ارتوز و پروز کاویان کلینیک با ۱۰ سال سابقه در زمینه ساخت انواع اعضاء مصنوعی و کمک حرکتی همراه شما عزیزان خواهد بود. برای مشاوره رایگان با شماره ۹۱۰۰۸۸۸۱ -۰۲۱ در ارتباط باشید.

انواع پروتز آرنج چیست؟ (نحوه ساخت + قیمت آنها)

استفاده از ارتوز و بریس دست مناسب چه افرادی است؟

استفاده از ارتوز و بریس دست مناسب افرادی است که دچار فلج و ضعف شدید ساختار عضلانی دست و مچ دست، ضعف یا فلج و ضعف ساختار عضلانی درونی دست و افرادی که مچ دستشان قوی است می باشد. همچنین بیمارانی که دچار شکستگی یا ناهنجاری استخوان دست، کشیدگی یا پارگی رباط یا عضلات دست هستند ملزم به استفاده از بریس دست خواهند بود. در صورت عدم استفاده از ارتوز فرد در معرض خطر ابتلا به بدشکلی استخوان دست و کشیدگی غیرعادی مفصل قرار خواهد گرفت.

انواع بریس و ارتز پا | (کاربردها + نحوه خرید و سفارش)

نحه استفادهنحوه استفاده

ارتوز دست بر اساس نوع آن به دو صورت متفاوت شامل بستن روی پوست بدن یا روی لباس مورد استفاده قرار می گیرد. ارتز بازویی برای بیماران دچار آسیب شبکه عصبی به دلیل کشش بالا و قرار گیری دست در موقعیت مناسب جهت انجام دادن فعالیت های مکانیکی استفاده می شود. همچنین افرادی که دچار ضعف ساختار عضلانی پراکسیمال هستند، ملزم به استفاده از ارتوز آرنج خواهند بود. در صورتی که ضعف در مچ دست نمایان گردد، استفاده از بریس مچ دست جهت ثابت نگه داشتن مچ و ساعد دست الزامی است.

بریس و ارتز کمر چیست | (کاربردها + نحوه خرید و سفارش)

چگونگی شستشو و مراقبت بریس و ارتوز دست

شستشو و مراقبت از بریس و ارتوز دست به نوع آنها، میزان و نوع فعالیت روزانه فرد بستگی دارد. تمامی بریس ها برای مراقبت دارای دستور العمل هستند که بر اساس آن بیمار اقدام به شسشو آنها می کند. اما به صورت کلی برای مراقبت از اکثر این محصولات می توان از شوینده یا صابون ملایم و پس از آن آبکشی با آب سرد استفاده نمود.

در نظر داشته باشید، به هیچ عنوان برای بریس ها از خشک کننده ها استفاده نکنید، تنها قرار گیری این محصولات در هوای آزاد کافی می باشد. اگر افراد فعالت روزانه زیادی ندارند، می توانند با استفاده از اسپری های ضد عفونی کننده و قرار دادن آنها در هوای آزاد اقدام به نظافت این محصولات نمایند.

بریس PTB چیست و چه کاربردی دارد؟

سفارش و خرید ارتز و بریس دستسفارش و خرید ارتز و بریس دست

افراد با مراجعه به مراکز ارتوپدی معتبر و دارای پزشک متخصص با تجربه می توانند اقدام به سفارش و تهیه بریس ست مناسب نمایند. در این مراکز به تشخیص پزشک متخصص، بر اساس نوع و شدت بیماری، شرایط فعالیتی بیمار، سن فرد و موارد دیگر اقدام به تجویز مناسب ترین بریس و ارتوز دست می کنند. مجموعه تخصصی ارتوز و پروز کاویان کلینیک با ۱۰ سال سابقه در زمینه ساخت انواع اعضاء مصنوعی و کمک حرکتی همراه شما عزیزان خواهد بود. برای مشاوره رایگان با شماره ۹۱۰۰۸۸۸۱ -۰۲۱ در ارتباط باشید.

مجموعه تخصصی ارتوز و پروز کاویان کلینیک با ۱۰ سال سابقه در زمینه ساخت انواع اعضاء مصنوعی و کمک حرکتی همراه شما عزیزان خواهد بود. برای مشاوره رایگان با شماره ۹۱۰۰۸۸۸۱ -۰۲۱ در ارتباط باشید.
با ما در ارتباط باشید

قیمت ارتز و بریس دست

یکی از دغدغه افراد هزینه بریس و ارتوز دست است. یکی از مواردی که باید هنگام خرید یا سفارش بریس مورد نظر توجه کرد، قیمت متفاوت آنها با توجه به انواع بریس می باشد. بیماران باید ارتوز دستی را انتخاب نمایند که علاوه بر برطرف کردن نیاز آنها، دارای قیمت مناسبی باشد. موارد تاثیر گذار بر قیمت، برند، جنس و میزان ناحیه تحت پوشش می باشد. همچنین بریس و ارتز های دست آماده نسبت به نمونه های سفارشی می توانند قیمت به صرفه تری داشته باشند، اما در موارد خاص بیمار به صلاحدید پزشک، باید براساس نیازهای خود نمونه سفارشی را تهیه نماید. برای اطلاع از قیمت ها و نحوه ساخت می توانید با مشاوره رایگان با شماره ۹۱۰۰۸۸۸۱ -۰۲۱ در ارتباط باشید.

نتیجه گیری

بریس و ارتوز دست به وسیله ای پزشکی گفته می شود که جهت ثابت نگه داشتن یا در برخی مواقع کمک به حرکت دست در مواقع آسیب دیدگی مورد استفاده قرار می گیرد. بریس ها به دو صورت از پیش ساخته شده یا قابل سفارش  می باشند. ارتوز دست دارای انواع متفاوتی هستند که بیماران با مراجعه به مراکز ارتوپدی بر اساس تشخیص پزشک متخصص می توانند، بریسی مناسب با توجه به نوع و شدت آسیب دیدگی تهیه نمایند. . مجموعه تخصصی ارتوز و پروز کاویان کلینیک با ۱۰ سال سابقه در زمینه ساخت انواع اعضاء مصنوعی و کمک حرکتی همراه شما عزیزان خواهد بود. برای مشاوره رایگان با شماره ۹۱۰۰۸۸۸۱ -۰۲۱ در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست